Amazon Prime’dan yapay zeka yönetmenli Türk dizisi: “Artı”

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıma giren Amazon Prime, oldukça ilginç bir gelişmeyle karşımızda. Bu zamana değin dijital yayıncılıkla ilgili yaptığı girişimlerle tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken Amazon Prime, ilk Türk dizisi için kolları sıvadı: “Artı”

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre önümüzdeki aylarda çekimlerine başlanması beklenen dizi aynı zamanda dünyada bir ilke imza atacak ve diziyi yapay zeka Enigma yönetecek. Dizinin tasarımını ise Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi (LAMDA) mezunu Burak Aslan üstlenecek.

“Artı” dizisinin başrol oyuncu kadrosunda Okan Bayülgen, Binnur Kaya, Burak Aslan, Zeynep Alkan, Serenay Aktaş ve Aslı Omağ gibi isimler yer alacak.

Dizinin bir diğer dikkat çeken özelliği ise izleyicilerin kendi karakterlerini oluşturabilmesi ve hikayelerini yazabilmek olacak ve böylelikle izleyici projenin bir parçası olarak konumlanacak. Projenin ilk karakterlerini ise Erzincan’dan başlayarak tüm illerdeki köy çocukları oluşturacak. Teknoloji, sanat ve yapay zeka konusunda kendisini geliştiren minikler, bu sayede telif kazanabilecek.

19 Mayıs 2021’de yayınlanması beklenen “Artı” şimdiden merakla beklenmeye başlandı. Çevrimiçi yayıncılıkta iddialı bir konuma sahip olmak isteyen Amazon Prime bakalım Türkiye’de daha başka nasıl girişimlerde bulunacak.

Kaynak: 
https://www.milliyet.com.tr/cadde/turkiyeye-arti-katacak-6312724

Anıl Bayraktar
1994 İstanbul'da doğdum. Eğitimimi Turizm üzerine tamamladım ancak her konuda içerikler üretmeyi oldukça seviyorum. Kendime ait bu bloğumda da her konudan içerikler ile sizlere paylaşımlar sunuyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler.... :-)