Google Meet’e gürültü engelleme özelliği geldi!

Son zamanların iş hayatında en çok kullanılan Google hizmetlerinden Meet, mobil kullanıcıların yeni bir özellikle buluşturuyor. Google tarafından duyurulan bu özelliğe göre Meet kullanıcıları artık görüşmelerini daha iyi hale getirecek bir “gürültü engelleme” özelliğine sahip durumda.

Kullanıcı sesi dışındaki diğer tüm sesleri filtreleme özelliğine sahip olan bu yeni özellik bulut tabanlı bir yapay zeka yardımıyla bu işlemi gerçekleştiriyor. Yani bu özellik görüntülü görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz anda klavyeden çıkabilecek seslerden tutunda, açılıp kapanan seslere kadar birçok ses yapay zeka ile tespit ediyor ve filtreliyor. Böylelikle kullanıcıları çok daha sorunsuz bir görüşme gerçekleştirme imkanına sahip olacaklar.

Özelliği aktif bir şekilde kullanabilmek için ise “Diğer” menüsünden ulaşılabilen “Ayarlar” sekmesi üzerinden “Gürültü Engelleme” seçeneğini aktif hale getirmek gerekiyor. Birkaç gün içinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak olan bu özelliği şimdilik yalnızca G Suite kullanıcıları deneyimleyebilecekler.

Özellikle ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Anıl Bayraktar
1994 İstanbul'da doğdum. Eğitimimi Turizm üzerine tamamladım ancak her konuda içerikler üretmeyi oldukça seviyorum. Kendime ait bu bloğumda da her konudan içerikler ile sizlere paylaşımlar sunuyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler.... :-)