Google Meet’e soru-cevap ve anket özelliği!

Koronavirüs salgını sırasında iş ve eğitim dünyasında birçok kurum ve kuruluşlar, Google G-Suite’in Meet video konferans hizmetini yoğunluklu olarak kullanmaya başladı. Son olarak Google popülerleşen bu servisine yeni özellikler getiriyor.

Dünyaca ünlü teknoloji devi son olarak Meet servisi üzerine soru-cevap ve anket özellikleri eklemeye hazırlanıyor.

Soru-cevap özelliği toplantıyı düzenleyen ve yöneten kullanıcıların katılımcılara soru göndermesine olanak sağlıyor. Bu özellikle toplantı sırasında hangi soruların cevaplanabileceği moderatörler tarafından belirlenebilecek. Toplantılardan sonra tüm sorular otomatik olarak toplantıyı düzenlenen kullanıcıya iletilecek ve böylelikle özellikle öğretmenler ve işletmeler için oldukça fazla yarar sağlayacak.

Bu özelliğe ek olarak toplantı organize eden kullanıcılar diğer katılımcı kullanıcıların yanıtlayabileceği anketler düzenleyebilecekler. Sürecin sonunda moderatörler sonuçları katılımcılarla paylaşabilecekleri sonuçlara sahip olabilecekler.

8 Ekim’den itibaren aşamalı olarak kullanıma sunulan bu özelliğin yakın zamanda daha fazla kullanıcıya sunulması bekleniyor. Bu yeni özellikler kullanıcılara oldukça fazla fayda sağlayacak gibi duruyor.

Kaynak: 
https://www.engadget.com/google-meet-qa-poll-features-185545038.html

Anıl Bayraktar
1994 İstanbul'da doğdum. Eğitimimi Turizm üzerine tamamladım ancak her konuda içerikler üretmeyi oldukça seviyorum. Kendime ait bu bloğumda da her konudan içerikler ile sizlere paylaşımlar sunuyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler.... :-)