Spotify’a şarkı sözlerine göre parça aram özelliği geldi!

Akla takılan bir şarkı sinirleri oldukça fazla bozabilir. Sadece sözler hatırlanır ama gerisi yoktur, düşünülür düşünülür ve çoğunlukla bulunamaz. Buna karşı en iyi çözüm son yıllarda aklımızda olan kadarını arama motorlarında aratmak olur.

Son olarak popüler müzik dinleme uygulamalarının başında gelen Spotify, bu sorunu neredeyse tamamen ortadan kaldıracak yeni bir özelliği kullanıma sundur. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar şarkı sözlerini aratarak istedikleri şarkıya ulaşabilecekler.

Spotify’ın yetkili isimlerinden Lin Wang’ın duyurduğu bu yeni özelliği kullanmak ise oldukça basit: bulmak istediğiniz şarkının sözlerini arama çubuğuna yazın ve ulaşmak istediğiniz şarkıya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Spotify’ın bu alanda en büyük rakibinin YouTube Music’in bu özelliğe sahip olması azımsanmayacak kadar büyük bir kitlenin YouTube Music tercih etmesine neden oluyordu. Daha önce masaüstünde kullanabilen bu özelliğin mobil uygulamaya gelmesi kullanıcılar açısından oldukça fayda sağlayacak gibi duruyor.

Kaynak: 
https://thenextweb.com/plugged/2020/10/06/spotify-finally-lets-you-search-songs-by-lyrics-its-all-ive-ever-wanted/

Anıl Bayraktar
1994 İstanbul'da doğdum. Eğitimimi Turizm üzerine tamamladım ancak her konuda içerikler üretmeyi oldukça seviyorum. Kendime ait bu bloğumda da her konudan içerikler ile sizlere paylaşımlar sunuyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler.... :-)