WhatsApp 4 farklı cihazda oturum açma özelliğini test ediyor

Dünyaca ünlü anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik test ediyor. Şimdiye kadar kullanıma sunulan özelliklerden çok farklı olan bu özellikle birlikte kullanıcılar aynı WhatsApp hesabını aynı anda 4 farklı cihaza kadar kullanabilecekler.

Anton adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Bu yeni özellik uygulamanın açık olduğu ana telefonda herhangi bir internet bağlantısı gerekmeden ve hatta telefon kapalıyken bile WhatsApp’ı bilgisayardan, tabletten ve diğer kullanıma uygun cihazlardan kullanmak mümkün hale gelecek.

Birden fazla cihazda kullanmaya olanak tanıyacak olan test aşamasındaki bu özellikle ilgili paylaşılan ekran görüntüsü WhatsApp masaüstü uygulamasının kayıtlı mesajları akıllı telefondan indireceğini ve bu işlemin uçtan uca şifreleneceğini gösteriyor durumda.

Oldukça köklü bir değişikliğin yaşanması anlamına gelen bu özelliğin güvenlikle ilgili belirli edişeler yarattığını kabul etsek de güvenli kullanımda oldukça faydalı olacak gibi duruyor. Bakalım özellik test aşamasında hedeflenen verimi sağlayabilecek mi?

Kaynak: 
https://wabetainfo.com/whatsapp-is-in-a-final-stage-of-testing-for-the-multiple-devices-feature/

Anıl Bayraktar
1994 İstanbul'da doğdum. Eğitimimi Turizm üzerine tamamladım ancak her konuda içerikler üretmeyi oldukça seviyorum. Kendime ait bu bloğumda da her konudan içerikler ile sizlere paylaşımlar sunuyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler.... :-)